Hepsi Fan Club™
Artık Birşey Demiyorum 2l51t4
yönetim
Hepsi Fan Club™
Artık Birşey Demiyorum 2l51t4
yönetim
Hepsi Fan Club™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hepsi Fan Club™

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Forumumuza Hoşgeldiniz....   
Hoşgeldiniz
Foruma Hoşgeldiniz!Tüm bölümlerimizi görmek,sağ tıklamak,konu açmak,mesaj yazmak,link ve resimleri görmek ve diğer tüm ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için ÜYE OLUNUZ.. ;) BU KUTU GİRİŞ YAPINCA KAYBOLACAKTIR!

Artık Birşey Demiyorum

5 posters
YazarMesaj
♥CeMr(E)dİ(s)
EskiToprakÜye
EskiToprakÜye
♥CeMr(E)dİ(s)

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 5799
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 13/04/95
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 19/10/08
<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
<b>Takımım</b> Takımım : Fenerbahçe

Artık Birşey Demiyorum Empty
MesajKonu: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimeCuma 02 Ocak 2009, 19:39

Ya nereye yazacağımı bilemedim ama buraya yazdım....
ben artık birşey demiyorum 7 genç...
nasıl olur ya bu Evil or Very Mad Sad

NASIL OLUR YA BU Sad :mutlusuz:

Yılbaşı gecesi kombiden zehirlenerek ölen 7 genç zehirlenmeden hemen önce yetkililer binadaymış ama...

Başkent Ankara'da Bilkent Üniversitesi öğrencisi 7 genç yılbaşı partisi yaptıkları evde kombinin bacasından gelen karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti...

Üst kattaki aile zehirlenme hissedince hastaneye gitti. 05.10'da gelen EGO ekibi kombide sorun tespit etti ancak gençlerin dairesine bakmadan döndü. 09.00 gelen ekip ise gençlerin cansız bedenlerini buldu.

Birlik Mahallesi'ndeki Vadi Apartmanı'nda oturan Bilkent Üniversitesi öğrencisi Özgür Turan Attila (18), annesi İzmir'deki babasının yanına gidince, yeni yıla arkadaşlarıyla girmeye karar verdi. Atilla'nın evindeki parti sabaha kadar sürerken, bazı gençler geç saatlerde ayrıldı. Evde kalan 3'ü kız 7 üniversiteli eğlenmeye devam etti. Sabaha kadar eğlenen üniversiteliler zehirlendiklerinin farkına varmadı. Ancak aynı saatlerde üst dairede oturan Koç Ailesi sabaha karşı 05.00'te zehirlenme belirtisi hissedince hastaneye gitti. Ailenin karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlendi ve durum doktorların ihbarıyla Doğalgaz A.Ş'.ye bildirildi.

Olayda ihmal mi var?

Doğalgaz görevlileri saat 05.10'da apartmana geldi. Zehirlenen ailenin oturduğu dairede inceleme yapan EGO ekibi, karbonmonoksit gazı sızıntısını saptadı ve dairenin doğalgazını kesti. Ekip diğer dairelere bakmadan sabah bir başka ekibin gelmesi gerektiğini söyleyerek ayrıldı. 09.00'da gelen Başkent Doğalgaz şirketinin ekibi ise zehirlenen ailenin dairesinde yaptığı incelemede, alt ve üst katındaki dairelerdeki kombilerin de aynı bacadan çıkışı olduğunu saptadı ve oraları da kontrol etmek istedi. En üst kattaki dairede kimsenin oturmadığı, en alttaki iki dairede oturanların da evde olmadığı belirlenirken, öğrencilerin bulunduğu giriş kattaki dairenin kapısı, ışıkların yanmasına rağmen ısrarla çalındığı halde açılmadı. 09.30'da polis eşliğinde girilen evde üniversiteli gençlerin cesetleri bulundu.

Ters rüzgar mı?

Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir, olay sonrası yaptığı ilk açıklamada, binada bütün daire kombilerinin aynı bacaya bağlı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Zehirlenme olayı iki dairede olmuş. Bu da rüzgarın ters esmesi nedeniyle olabileceğini akla getiriyor. Teknik çalışmadan sonra daha net konuşabilirim. Şu an rüzgarın ters esmesi nedeniyle bacadan yanmış gazın çıkmaması olarak görülüyor.”

İki dairedeki olay birbirinden farklı

Ancak Demir ilk açıklamasından sonra doğalgaz kaçağı veya baca sorunu olmadığını belirterek iki dairedeki karbonmonoksit zehirlenmelerinin farklı nedenlerden kaynaklandığını söyledi: “Gençlerin dairesinde kaçağın nedeni doğalgaz borusunun bağlantı yerinden çıkmış olmasıdır. Boru yerinden çıktığı için yanan gaz dışarıya çıkacağına ortamın içine girmiştir. Bağlantı ile ilgili olan fleksi borusu yırtık ve yıpranmıştır. Ancak üst katta durum farklıdır. Orada mutfaktaki havalandırma boşluğu gazete kağıdı ile kapatılmış. Gazete kağıdı ile kapatıldığı için ortam oksijensiz kalmış ve kombi sönmüştür. “

'Binadakileri uyandırmaları lazımdı'

7 üniversite öğrencisinin öldüğü apartmanda inceleme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, olayda ihmal olduğunu öne sürdü. Facianın ortaya çıkmasından önce, üst katta oturan ve gece karbonmonoksit gazından etkilenen ailenin çocuğunun ders çalıştığını belirten Ateş, şöyle devam etti: “Bu çocuğumuz gaz kokusu alınca ailesini uyandırmak istemiş. Ancak annesinin fenalaşarak kustuğunu görmüş. Hemen ambulans çağırmış. Aynı zamanda EGO'yu da arayarak kaçağı haber vermiş. Üst kattaki aile hastaneye kaldırılmış. Doğal gaz görevlileri saat 05.09 sıralarında apartmana gelip inceleme yapıyorlar. Herhangi bir kaçak olmadığını belirtiyorlar ve çekip gidiyorlar. Eğer görevlerini tam yapsalardı bu 7 genç bugün hayattaydı.”

'Sadece ihbar gelen daireye gideriz'

Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Demir, “05.09'da ekipler olay yerine gitmiş ve gaz kaçağı olmadığı tespitini yapmış” iddiasına şu yanıtı verdi: “Bize gelen ihbar 4 numaları dairedendi, çocukların yaşamını yitirdiği daireden değil. Ekiplerimiz hemen o dairenin gazını kesmiştir. Apartman içerisinde ölçüm yapmışlar. Ancak temiz çıkmış. Bunun üzerine ekiplerimiz geri dönmüştür. Biz sadece ihbar gelen dairenin kapısını çalarız, diğer dairelerin kapısını çalmamız söz konusu olamaz.”

Amerika'da dedektör kullanımı zorunlu

2004'te Amerika'nın Boston kentinde 7 yaşındaki bir kız çoçuğu doğalgazdan zehirlenip ölünce bu tehlikeye karşı harekete geçildi ve 2005te çıkarılan 'Nicole Yasası' adlı yasayla doğalgazlı evlerde karbonmonoksit dedektörü kullanımı zorunlu hale getirildi. 75 TL'lik bu cihaz Türkiye'de de bulunuyor ancak kullanımı zorunlu değil. Başkent Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Veysel Karani Demir, dünkü olay sonrası, “gaz alarmı cihazı kullanılması durumunda uyarıcı olup olmayacağına ilişkin soru üzerine şunları söyledi: ”Bu cihazlardan çok sonuç alamadık. Çin'den getirdiğimiz cihazları denedik ama bu cihazlar en ufak bir yemek kokusu da dahil alarm verdiği için çok kullanışlı olduğunu söyleyemem.”

:üzgünüm:

arkadaşlar görüyorsunuz değil mi insanların hayatı ne kadar ucuz

:mutlusuz:
'cLown #.
Admin
Admin
'cLown #.

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 8948
Erkek
<b>Yaş</b> Yaş : 31
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 13/03/93
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/08/08
<b>Takımım</b> Takımım : Galatasaray

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimeCuma 02 Ocak 2009, 19:49

Evet ya çok kötü bir durum...Allah ailesine yardım etsin. Crying or Very sad Hüzünlüyümm
ZyNbEyz
Emekli
Emekli
ZyNbEyz

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 678
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 38
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 30/10/85
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 14/09/08
<b>Takımım</b> Takımım : Diğer

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimeC.tesi 03 Ocak 2009, 23:08

Allah geride kalanlara sabır versin,mekanları cennet olsun inşallah...
♥CeMr(E)dİ(s)
EskiToprakÜye
EskiToprakÜye
♥CeMr(E)dİ(s)

Kadın

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimePaz 04 Ocak 2009, 12:54

evet...
işallah unutulmazlar...
bu kıtayı onlar için yazdım
korkuyorum unutulmaktan
sevdiklerimin beni unutmasından
bir sayfa gibi yırtıp atmasından
korkuyorum unutulmaktan

düşünüyorum bazen ölümü
biran varsın biran yoksun
senin yaşaman başkalarının
hatalarına bağlıysa
öfkeleniyorum işte
sinirleniyorum
ağlamak gelimiyor içimden
sadece onları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum
unutulmaktan çok korkuyorum

insanlar üniversite sınavlarını kolaylaştıracaklarına
bu kadar değerli öğrencilerine sahip çıksınlar :bak:

korkuyorum işte arkadaşlar
korkuyorum kişilerin bu olayı sadece televizyonda görüp üzüldüklerine

başka zaman hatırlamayıp güldüklerine
RmySd «EB»
Co-Admin
Co-Admin
RmySd «EB»

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 6776
Kadın
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 26/10/94
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 26/10/08
<b>Takımım</b> Takımım : Diğer

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimePtsi 05 Ocak 2009, 18:33

Evil or Very Mad Nasıl olabilir böyle birşey hala anlamıyorum.
Nasıl ölebilir bir değil iki değil tam yedi genç!! Crying or Very sad
Allah ailesine sabır versin.Şu doğalgaz başkanı mıdır nedir onada Allah akıl versin!! Evil or Very Mad
Utanıp güceneceğine iftira atıyor.
♥CeMr(E)dİ(s)
EskiToprakÜye
EskiToprakÜye
♥CeMr(E)dİ(s)

Kadın

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimeSalı 21 Tem. 2009, 13:56

Ya dün haberlerde izledim sorumlular kendini aklamış Evil or Very Mad
_aSaBi_
ÜstünÜye
ÜstünÜye
_aSaBi_

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 982
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 26
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 16/08/97
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/07/09

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimePerş. 30 Tem. 2009, 13:36

Ozi* demiş ki:
Evet ya çok kötü bir durum...Allah ailesine yardım etsin. Crying or Very sad Hüzünlüyümm

Moderasyon Notu:LÜTFEN ALINTI YAPTIKTAN SONRA KENDİ YORUMUNUZUDA EKLEYİN!
By angels-demons
♥CeMr(E)dİ(s)
EskiToprakÜye
EskiToprakÜye
♥CeMr(E)dİ(s)

Kadın

MesajKonu: Geri: Artık Birşey Demiyorum   Artık Birşey Demiyorum Icon_minitimePaz 17 Ocak 2010, 11:49

Unutuldular......... Artık Birşey Demiyorum Icon_mad Artık Birşey Demiyorum Icon_sad

Artık Birşey Demiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-