Hepsi Fan Club™
Dans Nedir ? 2l51t4
yönetim
Hepsi Fan Club™
Dans Nedir ? 2l51t4
yönetim
Hepsi Fan Club™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hepsi Fan Club™

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Forumumuza Hoşgeldiniz....   
Hoşgeldiniz
Foruma Hoşgeldiniz!Tüm bölümlerimizi görmek,sağ tıklamak,konu açmak,mesaj yazmak,link ve resimleri görmek ve diğer tüm ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için ÜYE OLUNUZ.. ;) BU KUTU GİRİŞ YAPINCA KAYBOLACAKTIR!

Dans Nedir ?

2 posters
YazarMesaj
'asLdnz.*
Moderatör
Moderatör
'asLdnz.*

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1655
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 16/08/94
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 24/06/09
<b>Takımım</b> Takımım : Fenerbahçe

Dans Nedir ? Empty
MesajKonu: Dans Nedir ?   Dans Nedir ? Icon_minitimeC.tesi 24 Tem. 2010, 14:04

insan ,maddi ve manevi yönleri ile bir bütündür.Bu bütünün duygusal şekiillenmesine “iç olusum” diyoruz.insanın bu iki yönünün uyum saglaması ise egitim ile mümkündür.Bu uyumu saglayacak egitimin içinde “sanat etkinlikleri” yer almaktadır.
Sanat;duyguve düsünce arasındaki karşılıklı iç içe geçmiş baglantıyı vurgular.Sanatın işitsel yanını kapsayan Müzik,görsel yanını kapsayan DANS önemli iki objeyi sergiler.
Müzik ve dans birbirleri ile bütünlük içinde yer alırlar.Müzik ;dogrudan dogruya duyum ve bilinçle ilgili olarak beyni etkiler ki,bu etkileşim fizyolojik ve psikolojik olarak hareketlerin bedensel yansıması ile dansa dönüşür.
Dans sanatı ,sürekli gelisen ve çok geniş boyutları içine alan evrensel bir sanattır. Bunun içindir ki;alternatif tanımlarla dansı tanımlayabiliriz.
*insanın beyin gücünün,beden üzerinde motiflenerek sunulmasıdır.
*Doga olaylarının,günümüz yasantısına adapte edilerek müzik,mimik,kostüm,dekor gibi yardımcı sanatlarla süslenerek sergilenmesidir.
*insanoglunun içindeki dogallıgının,yaratıcılıgı ile birlestirerek özgün davranıslar ve hareketler altında sunması olayıdır.
*Müzigin ve duyguların hareketlere dönüştürülerek en zengin biçimde icra edilmesidir.
*Tarihlerden ve geleneklerden yola çıkarak,klasizm ve modernizmi birleştirerek,müzik ve hareketlerle emprovize (Dogaçlama) yaratmaktır.
*Hareketleri belirli adım ve kalıplara bölerek,müzigin ve duyguların yardımı ile parçadan bütüne bir olgu yaratarak sunmadır.
Bu tanımları sonsuz sayıda çogaltmak mümkündür.
яosaLié
Moderatör
Moderatör
яosaLié

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1970
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 26
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 09/03/98
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 09/02/10
<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
<b>Takımım</b> Takımım : Galatasaray

Dans Nedir ? Empty
MesajKonu: Geri: Dans Nedir ?   Dans Nedir ? Icon_minitimeC.tesi 24 Tem. 2010, 16:52

Sağol Canım:D
'asLdnz.*
Moderatör
Moderatör
'asLdnz.*

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1655
Kadın
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 16/08/94
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 24/06/09
<b>Takımım</b> Takımım : Fenerbahçe

Dans Nedir ? Empty
MesajKonu: Geri: Dans Nedir ?   Dans Nedir ? Icon_minitimeC.tesi 24 Tem. 2010, 19:03

Önemli değil (:

Dans Nedir ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-